roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Ulubione Utwórz PDF Email Drukuj

Jak dodać nowy artykuł?

Odpowiedź

Każdy Klubowicz (członek Stowarzyszenia) ma uprawnienia do samodzielnego dodawania artykułów do serwisu ROVERki.pl. Proces wysyłania artykułów jest dwustopniowy: Klubowicz wysyła tekst - propozycję artykułu, który podlega akceptacji i ewentualnej korekcie przez administratora serwisu ROVERki.pl.

Aby wysłać nowy artykuł należy wybrać w menu głównym pozycję artykuły, a następnie Wyślij artykuł. Strona która się ukaże będzie wymagała wypełnienia kilku pól:
1) Tytuł - krótki tytuł artykułu, jednoznacznie pozwalający zorientować się o czym tak naprawdę piszesz.
2) Kategoria - wybór jednej z kilkunastu kategorii, która charakteryzuje rodzaj artykułu.
3) Zajawka - 2-3 zdania wstępu do artykułu, które pojawiają się na stronie głównej i mają za zadanie zachęcić użytkownika do przeczytania całego artykułu.
4) Tekst właściwy - zasadnicza treść artykułu.
5) Lista wyboru rodzaju tekstu - jeżeli nie używasz znaczników html to pozostaw "Stary dobry czysty tekst". Jeżeli używasz - wybierz "Sformatowany html".
Dalej pozostaje nacisnąć przycisk "Przejrzyj" i zobaczyć jak mniej więcej będzie wyglądał artykuł. Zanim artykuł zostanie wysłany do serwisu www można go wielokrotnie poprawiać, ale (UWAGA) w ramach jednej sesji przeglądarki internetowej. Jeżeli rozłączymy się bez wysłania artykułu przyciskiem "Ok!" (pojawia się po pierwszym przeglądaniu artykułu) to artykuł nie zostanie zapisany i cała praca zostanie utracona. Gdy artykuł wygląda tak jak oczekujemy, należy go wysłać przyciskiem "Ok!".

Zaleca się przygotowanie artykułu wcześniej w dowolnym edytorze tekstowym, aby uniknąć nieprzewidzianych problemów z połączeniem internetowym. Jeżeli zastanawiasz się jak dodać zdjęcia do artykułu - skontaktuj się z administratorem. Jeżeli nie potrafisz sformatować artykułu tak jakbyś chciał, możesz skorzystać z następujących prostych znaczników:
akapit - znacznik paragrafu, nadaje standardowe formatowanie każdej treści objętej tym znacznikiem jak osobny Akapit.
pogrubienie - wytłuszcza objęty znacznikiem tekst.
pochylenie - pochyla objęty znacznikiem tekst.
Gdy wydaje Ci się że wszystko jest już gotowe, przeczytaj raz jeszcze uważnie cały artykuł i popraw literówki. Staraj się nie popełniać błędów ortograficznych - administrator nie jest od tego by je poprawiać.

Powodzenia!

Kategorie