roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Witamy na nowej stronie Drukuj

Kilka lat trwał proces powstawania nowej strony www.

Było wielu śmiałków, wielu zapaleńców, którzy obiecywali zmiany na lepsze, ale... sam zapał nie wystarczy. Najczęstszą przyczyną porzucania prac nad nową witryną ROVERki.pl był oczywiście brak czasu oraz stopień zaawansowania strony i założenia techniczne.

Sytuacja trwała do początku 2010 roku.

Zarząd wraz z Administracją serwisu postanowił zająć się tematem bardzo poważnie. W konsekwencji tych postanowień zlecono wykonanie witryny profesjonalistom w dziedzinie tworzenia aplikacji www - firmie HelpNET.

Tak oto 21 marca 2010 na jednym ze spotów warszawskiej grupy ROVERki.pl doszło do spotkania pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za nowy projekt - w składzie:

  • Stanisław Szloser (główny programista)
  • Maciej Godlewski "maciej" (programista, nadzór nad migracją danych)
  • Krzysztof Pasternak "Ley" (grafik ROVERki.pl)
  • Marek Roszkowski "MaReK" (administrator serwisu ROVERki.pl)
  • Tomasz Kruszona "Kruszon" (administrator serwisu ROVERki.pl)

Spotkanie odbyło się tylko raz! Ustalono na nim podstawowe założenia i niemal natychmiast zabrano się ostro do pracy. Po wielu nieprzespanych nocach, dyskusjach na temat funkcjonalności, projektu graficznego, ciągłych udoskonaleniach mechanizmu nowej strony udało się stworzyć jedną całość. Spełniającą wszystkie założenia, wolną od błędów i luk bezpieczeństwa, dopracowaną w najmniejszym szczególe, będącą na współczesnym poziomie stronę WWW. Stronę którą z dumą możemy prezentować Światu :)

Wiele osób zadaje sobie pytanie, "Po co te zmiany? Przecież stara strona miała swój klimat, urok. Była przejrzysta i zawierała wiele cennych informacji".

Nie zmieniliśmy tego!
Robiliśmy wszystko, aby klimat i urok pozostały, strona była intuicyjna i przejrzysta, a wszystkie treści zostały przeniesione w skali 1:1. Mamy nadzieję, że to się udało, chociaż prace nad migracją danych wciąż trwają. Pragniemy zwrócić uwagę, że przenosiny danych i redagowanie artykułów wymaga ogromnego nakładu pracy i musi zostać zrobione z należytą starannością.

Najważniejszym jednak powodem zmiany i unowocześnienia witryny było bezpieczeństwo.
Stara witryna, choć napisana niezwykle fachowo, posiadała wiele luk w kodzie.

Często stawaliśmy się łakomym kąskiem domorosłych hakerów, którzy z różnym skutkiem niszczyli nasze zasoby. Sytuacja stawała się co raz bardziej niebezpieczna. Nie mogliśmy pozwolić sobie na to, aby przez niedoskonałości oprogramowania strony do sieci wyciekły tak ważne dane jak imiona, nazwiska, adresy e-mail czy inne poufne informacje.

Drugim istotnym powodem zmian, jest wspólna baza forum dyskusyjnego i strony.

Nie będzie już konieczności rejestrowania się w dwóch serwisach, problemów z logowaniem, powtarzającymi się rekordami i konfliktem nazw użytkowników w bazie danych. Żywimy głęboką nadzieję, że przedstawiony przez nas nowy projekt, spotka się z pozytywnym odbiorem z Waszej strony. Liczymy, że po premierze nasza witryna będzie odwiedzana tak samo często jak nasze forum dyskusyjne i że powróci do internetowego życia.
Chcielibyśmy, aby forum dyskusyjne było dodatkiem do strony, a nie odwrotnie.

Z poważaniem

Zarząd i Administracja Klubu ROVERki.pl