roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

MG ROVER OGŁASZA WEJŚCIE DO C.A.R.T Drukuj Udostępnij na swojej tablicy!
piątek, 19 kwietnia 2002 04:09

MG Rover Group potwierdził dzisiaj podpisanie porozumienia z firmą CART Inc. na dostawę silników dla aut biorących udział w zawodach Championship Auto Racing Teams (C.A.R.T) startujących w sezonie 2003. ....

15 kwietnia 2002

MG Rover Group potwierdził dzisiaj podpisanie porozumienia z firmą CART Inc. na dostawę silników dla aut biorących udział w zawodach Championship Auto Racing Teams (C.A.R.T) startujących w sezonie 2003.

Jednostka XV, opracowywana przez Engine Developments Ltd i MG Rover jest oparta w głównej mierze na architekturze istniejącej jednostki JUDD V8 i rodziny silników V10. Wersja V10 napędzała zwycięskie auto tegorocznych, dwudziestoczterogodzinnych wyścigów Daytona. Zaawansowane prace nad modernizacją V8 dadzą w efekcie zupełnie nowy silnik skonstruowany by sprostać specjalnym wymaganiom CART na rok 2004 (limit do 12000 obrotów/minutę) przy oddawanej mocy w okolicach 700KM.

Firma Engine Developments Ltd z Rugby ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w projektowaniu, doskonaleniu i obsłudze silników wyścigowych. Komentując porozumienie, dyrektor Engine Developments Ltd. John Judd powiedział, że jako brytyjski wytwórca silników jest bardzo dumny ze zrzeszenia z MG Rover jako jedną z najbardziej znanych i docenianych brytyjskich kompanii samochodowych.

Wszystkie silniki będą oznaczone logo MG Sport & Racing - symbolem 'MG XPOWER', a samochody będą miały sławne logo MG. Zapowiadając zwiększony udział MG w sporcie motorowym, Rob Oldaker, dyrektor MG Sport & Racing powiedział, że jest zadowolony, że kolejny raz marka MG będzie mogła zabłysnąć przed tysiącami fanów w USA śledzących wyścigi CART. Ta aktywność jest uzupełnieniem europejskich działań w dziedzinie sportu motorowego i pozwoli marce MG XPOWER stać się naprawdę globalną.

Wrzucił Ultimate