roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Przyszłość chińskich ROVERków i MG Drukuj
Dodany przez piter34   
środa, 05 kwietnia 2006 16:51

Serwis www.austin-rover.co.uk podaje, że przyszłość modeli MG ZR i ZS pozostaje w Chinach. Już przed zakończeniem restylingu odpowiedź na możliwość produkcji w Europie to twarde "nie". ZR ma być pierwszym MG produkowanym przez Nanjing. Plany wznowienia produkcji w Chinach znajdują się w fazie zaawansowanej, a co ciekawe plany eksportu modelu 25/ZR pojawiły się na długo przed upadkiem MG-ROVER, choć w tamtym czasie "wybawicielem" miał być SAIC.

Zgodnie z kilkoma źródłami bliskimi Longbridge, Nanjing nadal jednak bardzo poważnie myśli także o wznowieniu produkcji modelu o oznaczeniu 7Z w fabryce w Longbridge, sprzedawanego następnie pod marką MG, ale nadal poszukuje środków finansowych pozwalających na wcielenie planów w życie. Sieć dealerów w Wielkiej Brytanii potwierdziła, że Nanjing informował, iż sprzedaż nowych samochodów miałby rozpocząć się pod koniec 2007 roku. Ta informacja oznacza możliwość ponownego wprowadzenia marki MG na rynki Wielkiej Brytanii i Hiszpanii (tam MG sprzedawały się najlepiej) w kolejnym roku. Ten ruch ma zapoczątkować popyt na odnowione samochody w pozostałej części Europy.

Pomimo tego, że wersja MG ZT proponowana przez Nanjing ma być produkowana od 2007 roku, wersja SAIC o oznaczeniu kodowym SAC528 powstaje bardzo szybko, a nad pracami przy nowej wersji ROVERa 75 czuwają także konsultanci z Wielkiej Brytanii. Plotki mówią, że wstępna produkcja może rozpocząć się już pod koniec tego roku, a nazwa "ROVER" została zabezpieczona przez SAIC, w którym stratedzy firmy doskonale zdają sobie sprawę z jej globalnej wartości, bazującej na długiej i bogatej historii marki.

Plany SAIC i NAC produkcji ROVERów i MG zostały zatwierdzone przez rząd w Chinach, a koncerny te już kontaktowały się z dostawcami w Wielkiej Brytanii.

Wygląda zatem na to, że chińska produkcji MG/ROVER przesuwa się do przodu pełną parą, a linie montażowe w Longbridge pozostają w blokach startowych.