roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

MG tworzy sieć dealerską! Drukuj
Dodany przez piter34   
poniedziałek, 18 września 2006 16:44

MG zamierza utworzyć sieć 90 dealerów w Wielkiej Brytanii! Dnia 11 września br. Duke Halle, dyrektor MG Cars North America/Europe Inc. oświadczył podczas Motoryzacyjnego Zjazdu Reutersa w Detroit, że TF Roadster będzie sprzedawany poprzez liczącą 90 punktów sieć dealerską w Wielkiej Brytanii. Dodał ponadto, że modele testowe będą gotowe na początku 2007 roku. Plan zakłada że we Francji, Włoszech i Hiszpanii samochód będzie sprzedawany przez importerów. Potwierdzono także plany powrotu brytyjskiego samochodu sportowego na rynek amerykański do czerwca 2008 roku.

"Opierając się na naszych ambicjach związanych ze sprzedażą oraz mając na względzie to, gdzie będzie umiejscowiona nasza linia produkcyjna potrzebna nam będzie sieć licząca około 300 do 350 dealerów" (w Stanach Zjednoczonych) - powiedział Hale.

Firma przygotowuje plany dystrybucyjne skierowane na wielkie amerykańskie miasta. Od dealerów w Stanach będzie wymagane prowadzenie wyłącznego salonu MG, ale serwis i sprzedaż części będą dzielone z innymi markami.

Hale dodał, ze do 2010 roku amerykańska sieć może sprzedawać około 100 tys. samochodów rocznie, na co złożą się modele TF Roadster, coupe i sedan.

Nowa firma planuje montować samochody w Oklahomie w oparciu o zestawy wytworzone przez fabrykę Nanjing w Chinach. Obecnie firma przygotowuje plany dla amerykańskiej fabryki. Angielska fabryka w Longbridge również będzie składać samochody z komponentów przysłanych z Chin.

Dyrektor, zapytany czy termin rozpoczęcia produkcji w USA w 2008 jest realny powiedział: "Myślę że terminarz jest dość rozsądny i nie ulegnie rozciągnięciu".

Źródło: AutoWired

Tłumaczenie: PTE