roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

SPOTkania lokalne Drukuj

Klub ROVERki.pl jest Stowarzyszeniem o zasięgu ogólnokrajowym. Nasi klubowicze rozsiani są po całym kraju, jak również wielu z nich mieszka lub pracuje za granicą. Dwa razy do roku spotykamy się na zlotach ogólnopolskich. Natomiast w ciągu roku, na terenie całego kraju sympatycy i klubowicze organizują wiele spotkań lokalnych. Są one doskonałą okazją do poznania innych miłośników aut marki Rover i MG.

 

Spoty mają na celu przede wszystkim stworzenie okazji do codziennego obcowania z innymi klubowiczami lub sympatykami, dla których często spotkania na dwóch zlotach ogólnopolskich w roku to zbyt mało. Spotykamy się, by porozmawiać o naszych autach, planowanych naprawach, tuningu, udoskonaleniach. Często spoty są okazją do dokonania drobnych napraw w naszych samochodach. Przede wszystkim jednak spotykamy się dla przyjemności. Znajomości bowiem zawarte na spotach i zlotach często wykraczają poza nie i przenoszą się na nasze życie prywatne. Stąd różnego rodzaju wspólne wypady, wakacje, grille, ogniska, sylwestry, obchodzenie urodzin czy imienin.

Każdy może zostać organizatorem spotów w swojej okolicy. Na forum ROVERki.pl istnieje miejsce, gdzie umawiamy się na konkretny dzień i godzinę oraz ustalamy miejsce spotkania. Jest to, jak nie trudno się domyślić, dział "Spoty lokalne" ( Forum >> Sprawy organizacyjne i klubowe >> Zloty i spotkania >> Spoty lokalne) . Inicjatorem spotkania może być zarówno klubowicz, jak i sympatyk, bez względu na długość swojego pobytu w Klubie. Liczą się dobre chęci i trochę determinacji. Gdyż mimo, iż wiele Roverów i MG porusza się po ulicach naszych miast, to wielu z ich właścicieli nigdy nie słyszało o naszym Klubie. Elementem zachęty do obcowania z nami mogą być ulotki klubowe lub wizytówki, które można pozostawić za wycieraczką napotkanego Rovera lub MG.

W wielu miastach spoty lokalne stały się stałym elementem życia klubowego. Spotkania odbywają się tam regularnie i często w tym samym miejscu. Goście z innych części kraju są zawsze mile widziani, a pomocą w odnalezieniu spotowiczów jest odpowiedni temat na forum, traktujący o stałych miejscach spotowych.

Jak wyżej wspomniano, spoty to nie tylko wspólne oglądanie aut poszczególnych ich uczestników, usuwanie drobnych usterek, wymienianie się wiedzą motoryzacyjną. Są to również różnego rodzaju spotkania czysto towarzyskie, jak na przykład integracyjny wypad grupy lubelskiej nad Bug, czy też uczestnictwo w corocznym Święcie Karpia, odbywającym się w Zatorze, gdzie przejazd i prezentacja aut klubowych zostały wpisane do programu odbywających się tam uroczystości.

W galerii klubowej udostępniono miejsce, gdzie uczestnicy spotów mogą podzielić się zdjęciami zrobionymi przez siebie podczas spotów lokalnych.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do organizowania i pojawiania się na spotach. Naprawdę warto.

Poniżej prezentujemy mapkę spotów.