roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Wyścigi BTCC rozegrane w dniach 8/9 września Drukuj
Dodany przez God   
wtorek, 04 września 2001 01:12

Tegoroczne wyścigi BTCC rozegrane w dniach 8/9 września, będą ekscytującym...

Tegoroczne wyścigi BTCC (British Touring Car Championship) rozegrane w dniach 8/9 września, będą ekscytującym wydarzeniem z powodu pierwszego publicznego pokazu samochodu MG ZS EX259 i przyciągną tysiące fanów MG na tor Silverstone. MG ZS EX259 będą kierowane przez Anthony Reid'a i Warrena Hughes'a - kierowców sławnych ze swoich umiejętności pokazanych podczas tegorocznego wyścigu na torze Le Mans. Rob Oldaker, dyrektor spółki MG Sport&Racing Ltd. powiedział: "będąc porażeni reakcją na Le Mans, zabraliśmy się za następną fazę programu sportowego MG. Wszyscy tutaj są naprawdę podekscytowani, ale staramy się nieco to stonować ponieważ zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w fazie rozwoju. Wybraliśmy ostatnie trzy terminy w kalendarzu BTCC by zobaczyć jak silnych mamy przeciwników i sprawdzić ile pracy czeka na nas w roku przyszłym. Naszym ostatecznym celem jest rok 2002.

David Bowes, dyrektor generalny Lola Cars International powiedział: "to było fascynujące technicznie zajęcie konstruowania pierwszego wyścigowego auta turystycznego w naszych zakładach w Huntingdon. Grupa techniczna pracowała niezwykle ciężko wespół z kolegami z MG, WSR (West Surrey Racing) oraz AER (Advanced Engine Research) i cieszymy się, że stajemy do pierwszej rundy BTCC z satysfakcją z dokonanych postępów. Zdajemy sobie także sprawę, że we wszystkich samochodach w każdej formule, jest jeszcze wiele do zrobienia."

Anthony Reid, kierowca MG ZS EX259, auta numer 2, powiedział: "największą przeciwnością z którą się zmierzyliśmy były warunki pogodowe. Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, ale cieszymy się z rozwoju samochodu znając miejsca przyszłych poprawek. Jestem przekonany, że będziemy konkurencyjni i z niecierpliwością czekam na wyścig na Silverstone."

Dick Bennetts, dyrektor generalny, WSR (West Surrey Racing) wyraził opinię, że niezależnie od frustracji spowodowanej złą pogodą, każdy start wnosi krok do przodu do rozwoju konstrukcji. Zespół zmierza w dobrym kierunku a on składa szczere podziękowania wszystkim za oddanie i długie godziny pracy.

z angielskiego tłumaczył: Ultimate