roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

O Klubie ROVERki.pl Drukuj Udostępnij na swojej tablicy!
Dodany przez God   
poniedziałek, 29 października 2001 03:34

Właściwie wszystko rozpoczęło się 27 lutego 2001 roku, kiedy to jeden z obecnych grupowiczów postanowił założyć w internecie grupę dyskusyjną poświęconą samochodom marki ROVER. Głównym celem, jaki przyświecał...

Klubowe logo
Klubowe logo

KLUB ROVERki.pl jest stowarzyszeniem (nie prowadzącym działalności gospodarczej) i posiada osobowość prawną. Jest to zarazem grupa dobrowolnie zrzeszających się osób, które łączy fakt posiadania - bądź sympatia do - samochodów marki MG Rover.

Właściwie wszystko rozpoczęło się 27 lutego 2001 roku, kiedy to jeden z obecnych Klubowiczów postanowił założyć w internecie grupę dyskusyjną poświęconą samochodom marki ROVER. Głównym celem, jaki przyświecał założycielowi tej grupy, było zgromadzenie na internetowym forum właścicieli i miłośników samochodów Rover/MG, tak by mogli się oni dzielić swoimi doświadczeniami z eksploatacji samochodów i nieść sobie wzajemną pomoc w tym zakresie. Początkowo grupa dyskusyjna składała się z 9 osób, potem wszystko się jakoś potoczyło...

W pewnym momencie dorobiliśmy się własnych stron www, co przyczyniło się do rozpowszechnienia Klubu zarówno w "sieci" jak i ułatwiło promocję na polskich ulicach i parkingach. Zarówno nasze ulotki, wkładane za samochodowe wycieraczki, jak i naklejki pod tablicami rejestracyjnymi kierują użytkowników samochodów Rover i MG pod konkretny, łatwy do zapamiętania adres (www.roverki.pl).
Portal w obecnym kształcie miał swoją premierę 6 grudnia 2001 r. Jego autorem jest nasz Klubowicz Rafał. W naszej nieskromności uważamy, że jest to najlepszy - z obecnie funkcjonujących - "klubowo-motoryzacyjnych" serwisów internetowych. ;-)

Dzięki zaangażowaniu niektórych Klubowiczów udało się już zorganizować kilka ogólnopolskich zlotów i wiele lokalnych spotkań. Dużym osiągnięciem było niegdyś dla nas "wyprodukowanie" klubowych znaczków, naklejek pod tablice rejestracyjne czy koszulek polo z wyhaftowanym klubowym logo...

Przysłowie głosi - "nie od razu Kraków zbudowano". Tak też i było w naszym przypadku. Po niespełna dwóch latach od wysłania pierwszego maila na grupę dyskusyjną, liczącą początkowo zaledwie 9 osób, dziś Klub jest zarejestrowanym Stowarzyszeniem. W dniu 13 października 2002 r. na IV Ogólnopolskim Zlocie w Soczewce zapadła decyzja o konieczności zinstytucjonalizowania Klubu. Tam też powstał Komitet Założycielski, zorganizowano wybory do klubowych władz i podjęto pierwsze uchwały. Potem już tylko "odrobina" biurokracji i oczekiwanie na decyzję sądu. I stało się - w dniu 7 stycznia 2003 r. Stowarzyszenie "Klub Właścicieli i Miłośników Samochodów Rover i MG - ROVERki.pl" zyskało osobowość prawną i zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego.

Podstawą działania każdego stowarzyszenia są składki członkowskie. Tak też jest i w naszym przypadku. Walne Zgromadzenie na XIII Zlocie ustaliło wysokość rocznej składki na minimum 50 zł dla "Członków Zwyczajnych" ("Klubowiczów") i minimum 100 zł dla "Członków Wspierających" (firmy i instytucje). Składka jest płacona jednorazowo za okres pozostały do końca (31 grudzień) danego roku kalendarzowego. Zapis o składkach minimalnych znalazł się z tego względu, że wiele osób deklarowało chęć uiszczania większych wpłat na rzecz Stowarzyszenia.
Klub nie ogranicza się jednakże do "Klubowiczów" i "Członków Wspierających". Jesteśmy otwarci na Sympatyków, którzy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z funkcjonowaniem Stowarzyszenia. Mają oni wprawdzie nieco ograniczone prawa ale mogą w znacznym stopniu uczestniczyć w życiu Klubu ROVERki.pl

Zapraszamy do wstąpienia w nasze "szeregi". By zostać "Sympatykiem" wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny zamieszczony na stronach www. Aby uzyskać status "Klubowicza" należy ponadto opłacić roczną składkę oraz koniecznie wypełnić w formularzu imię i nazwisko, adres oraz nr PESEL. W zamian za to Klubowicz otrzymuje naprawdę wiele:

  • kartę klubową uprawniającą do korzystania z rabatów i zniżek udzielanych przez naszych partnerów i Członków Wspierających
  • klubowy znaczek do naklejenia na samochód (bardzo ładny i solidny),
  • własne konto w ramach portalu ROVERki.pl, *
  • zwolnienie z opłat zlotowych,
  • możliwość nabywania klubowych gadżetów po kosztach ich produkcji,
  • dla chętnych konto mailowe w domenie roverki.pl ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ),
  • i wiele, wiele innych...

(*) Dzięki temu Klubowicze mogą wpływać na zawartość serwisu zamieszczając galerie grafik oraz modyfikując serwis poprzez publikację artykułów i newsów a także mogą korzystać z wielu miejsc w serwisie przeznaczonych tylko dla Klubowiczów. Warto się zatem zapisać do Klubu i opłacić składkę!

 

Numer rachunku bankowego, na jaki należy wpłacać składki członkowskie oraz wszelkie darowizny (za które z góry dziękujemy!) to:
44 1140 1010 0000 2980 3700 1001

Klub ROVERki.pl
ul. Waleriana Czumy 18/35 01-355 Warszawa

ze stosownym dopiskiem, np. "Składka roczna 2011 - nick, imię i nazwisko (nowa legitymacja)*".

*nowa legitymacja w tytule przelewu oznacza to, że klubowicz wpłaca składkę pierwszy raz i nie ma jeszcze legitymacji, lub ma już zapełnione trzy pola na naklejki roczne, i chce otrzymać nową

Składka roczna na rok 2011 wynosi minimum 50 zł (będziemy wdzięczni za większe wpłaty, stosownie do swoich możliwości finansowych).
Ponadto dobrze też jest skontaktować się w sprawie wpłat z naszym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - przyspieszy to proces zmiany statusu z "Sympatyka" na "Klubowicza".

Weryfikacja Klubowiczów na dany rok kalendarzowy odbywa się na koniec pierwszego kwartału i jest poprzedzona informacją e-mailem.

Zgodnie z prawem wszelkie dochody stowarzyszenia przeznaczane są na jego działalność statutową oraz koszty administracyjne. Klub ROVERki.pl nie prowadzi działalności gospodarczej.

Odpowiedzi na pytania związane z Klubem znaleźć można na stronie Klubowe ABC zaś informacje podstawowe o Stowarzyszeniu Klub ROVERki.pl znajdują się TUTAJ.