roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Rover 620 Ti 2.0 16V Turbo Drukuj
Dodany przez rafaellop   
piątek, 19 kwietnia 2002 04:10

Ti był przez jakiś czas klasą samą dla siebie i nawet dzisiaj jest bardzo doceniany z jego prędkością maksymalną ponad 225 km/h i czasem 7 sekund do setki...

Artykuł pochodzi z serwisu UKCar

Rover 620 Ti 2.0 16V Turbo

Rover 620 Ti ostał zaprezentowany w 1993 roku i produkowany do końca roku 1999.
Samochód ten to po prostu Honda Accord lub Honda Accord to Rover 620 w zależności jak wolisz. Dostępny tylko w wersji czterodrzwiowej, co jest dość rzadkie w obecnym przemyśle samochodowym, nie miał wersji Coupe ani nawet Cabrio.
Wszystkie modele 620 bardzo dobrze ukazują się na tle swoich konkurentów. Ti natomiast nie ma zbyt wielu konkurentów, a jeśli już, to zazwyczaj dużo droższe.

Rover 620 Turbo

Ti był przez jakiś czas klasą samą dla siebie i nawet dzisiaj jest bardzo doceniany z jego prędkością maksymalną ponad 225 km/h i czasem 7 sekund do setki. Tak więc konkurentami dla Ti są Ford Escort Cosworth, Subaru WRX oraz światowy super samochód Nissan 300 ZX Turbo. Ti  jest bardzo mocnym i docenianym samochodem salonowym, który nie zyskał statusu, na który by zasługiwał w porównaniu z Fordem czy Subaru. Wydaje mi się, że przy innym podejściu do marketingu i być może z odrobiną szczęścia osiągnąłby dużo większą sprzedaż i poparcie publiki.

Ti w całości posiada styl i określoną klasę rzadko spotykaną w nowoczesnych samochodach odpowiadając w ten sposób różnym grupom wiekowym i różnym kierowcom. Prowadzi się tak jak chce kierowca i to niezależnie od stylu i techniki jazdy.

Standardowe wyposażenie modelu Ti w wersji po roku 1997 obejmuje ABS, elektryczne przednie i tylne szyby, elektryczny szyberdach, klimatyzację, szybkie opony i lekkie alufelgi, wykończenie skórą, różnorodność kolorów i wiele innych.

Rover 620 Turbo

Rover 620 Turbo

Silnik w Ti to 4 cylindrowy, 16-zaworowy Twin Cam z dodatkową turbo sprężarką z intercoolerem co daje mu ponad 200 KM mocy. Dowiedzione zostało, że ten silnik jest bardzo niezawodny za wyjątkiem wycieków oleju w pierwszych modelach. Problem ten został wyeliminowany poprzez użycie innej uszczelki głowicy.

Skrzynia biegów w Ti to manualna 5 stopniowa jednostka z mechanizmem różnicowym o ograniczonym tarciu (LSD) i napędem na przednią oś. Hamowanie w Ti odbywa się za pomocą dużych, wentylowanych tarcz na przedzie oraz standardowych na tyle z dodatkowym systemem ABS w standardowym wyposażeniu.

Rover 620 Turbo

Rover 620 Turbo

Z zewnątrz 620 Ti to normalnie wyglądający samochód z delikatnie zasugerowaną mocą przez alufelgi o dużej średnicy oraz podwójny, chromowanym wydech. Mimo to Ti nadal prezentuje się jako zupełnie normalne autko.

Rover 620 Turbo

Wnętrze jednak sugeruje pewną różnicę z powodu w pół skórzanych sportowych siedzeń, pokrytej skórą sportowej kierownicy, deski z drzewem orzechowym oraz prędkościomierza z końcem skali przy 260 km/h.

Rover 620 Turbo

Rover 620 Turbo

Prowadzenie 620 Ti zaskakuje, bowiem samochód startuje i brzmi zupełnie normalnie. Podczas jazdy czuć odpowiedni zasób momentu obrotowego, a moc rozwija się gładko i równo. Turbo sprężarka w Ti to Garret T2, posiadająca bardzo mały wirnik umożliwiający szybkie i skuteczne wkręcanie się na prędkość sprężania. Dzięki temu praktycznie nie zauważalna jest turbo dziura. Silnik zwiększa swoje obroty w całym zakresie bez opóźnień. Na niższych biegach wymagana jest pewna umiejętność operowania gazem. Doznania podczas jazdy są nieco wzbogacane przez wspaniałą skrzynię biegów i wyśmienity dyferencjał.

Odczucia z jazdy tym autem są wyśmienite dzięki w pełni niezależnemu zawieszeniu. 620 Ti wyśmienicie pokonuje zakręty i zachęca do zaufania podczas ostrej jazdy. Ostra jazda tym samochodem prowokuje do osiągania wysokich prędkości, które mogą być naprawdę szybko uzyskiwane. 620 Ti to samochód, który trzeba traktować z respektem, jednocześnie jest on również bardzo pobłażliwy. Jazda po mieście jest jest dość prosta i dość typowa, ale zabierz ten samochód za miasto na otwartą drogę, a zobaczysz transformację w sportową maszynę z odpowiednimi muskułami zdolnymi do konkurowania z samochodami o topowych osiągach.

Testowany samochód pochodził od pierwszego właściciela. Był regularnie serwisowany w autoryzowanych stacjach obsługi Rovera i w moje ręce trafił z przebiegiem ok. 140 tyś km i to nie tylko dzięki reputacji właściciela, ale głównie marki Rover. Samochód nie wykazywał żadnego wartego omawiania zużycia wewnątrz, a na zewnątrz był zupełnie wolny od korozji mimo dość znacznych uszkodzeń od odłamków kamieni. Mechanicznie samochód również nie wykazywał żadnych defektów.

Koszty utrzymania 620 Ti są do przyjęcia i nic nie jest zbyt drogie oczywiście za wyjątkiem ubezpieczenia. 620 dowiódł, że jest bardzo niezawodny i wytrzymały. Jeździłem nim do uzyskania 225 tyś km przebiegu i samochód nadal robił na mnie wrażenie.

Artykuł pochodzi z serwisu UKCar

 

Service Interval Insurance Group Safety Rating
12000 17 * *
Engine BHP CC Fuel Inj.
16 Valve DOHC Turbo 197 1994 Yes
Cyl Camshafts Valves/cyl Compressor
4 Double 4 Turbo Charger
Top Speed 0 to 60 BHP per Tonne
141mph 7seconds 147
MPG@Urban MPG@Cruise MPG@Speed Fuel Type
21.3mpg 40.9mpg 30.6mpg Unleaded
Kerb Weight Tow Weight Length Width Height
1355kg 1199kg 464cm 193cm 137cm
Boot Seats/up Boot Seats/Down Seats
396 Litres 0 Litres 5

Standardowe wyposażenie

Adjustable Steering Column Air Conditioning Alarm Alloy Wheels
Antilock Braking System Catalytic Converter Child Locks Chrome Grille
Cigarette Lighter Colour Coded Bumpers Colour Coded Mirrors Disc Brakes Front & Rear
Drivers seat Lumbar Support Electric Aerial Electric Mirrors Electric Windows (front & rear)
Engine Immobiliser Exterior Side Mouldings Front Door Bins Front Fog lamps fitted
Front Twin Airbags Half Leather Trim Halogen Head Lights Head Rests (front & rear)
Heated Mirrors Heated Rear Window Height Adjustable Drivers Seat Height Adjustable Seat Belts
Independent Suspension Intermittent Wash Wipe Leather Coated Steering Wheel Pollen Filter
Power Assisted Steering Radio Cassette Remote Boot Release Remote Central Locking
Remote Petrol Cap Release Rev Counter Side Impact Protection Split rear seats
Sports Front Seats Three Rear 3 Point Seat Belts Time Clock Tinted Windows
Traction Control Trip Counter Walnut Trim

Tłumaczenie: Rafał P.
Rudy 600