roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Oficjalny, powojenny debiut Rovera na polskim rynku motoryzacyjnym Drukuj Udostępnij na swojej tablicy!
Dodany przez irek   
piątek, 15 marca 2002 11:31

Oficjalna sprzedaż Rovera w Polsce rozpoczęła się w 1984 roku. Dystrybucją tych pojazdów zajęła się wówczas firma "Ascot Auto".

Kolejna marka samochodowa pojawiła się na polskim rynku w końcu kwietnia. Brytyjską firmę Rover Group reprezentuje firma "Ascot Auto", będąca własnością japońskiej korporacji gospodarczej Itochu. Na początek w salonach sprzedaży samochodów Rovera pojawiły się modele 214 Si, 414 SLi oraz 820 Si. W przyszłości "Ascot Auto" zamierza udostępnić polskiej klienteli sławny model Mini Cooper, a także Land Rovery i inne nietuzinkowe pojazdy.
Wejście Rovera na polski rynek zostało podyktowane głównie koniecznością finansowego wsparcia firmy "Mazda Motor Poland", która również jest własnością korporacji Itochu. Chodzi o to, że samochody Mazdy, których nie obejmują kontyngenty wolnocłowe, są na naszym rynku nazbyt drogie, by cieszyły się popularnością wśród klientów. Dlatego Itochu postanowiło powołać firmę "Ascot Auto", która - sprzedając Rovery - ma dopomóc w utrzymaniu importera samochodów Mazdy.
Szef firmy "Ascot Auto", Czesław Koskowski, uważa, że na polskim rynku, który w najbliższych latach będzie w stanie wchłonąć ok. 500 tysięcy samochodów rocznie, już dziś można sprzedawać niemal 500, a w ciągu najbliższych dwóch lat ok. 1000 prestiżowych aut klasy Rovera. Pozwoliłoby to importerom samochodów Rovera i Mazdy na bezpieczną egzystencję na naszym rynku.
Przed rozpoczęciem sprzedaży Roverów "Ascot Auto" powołał 10 punktów obsługi technicznej samochodów tej marki. W końcu br. ich liczba na wzrosnąć do 15.
Ittef "Auto Motor i Sport", nr 6, 1994

Przysłał: Steff