roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

MG Rover szuka możliwości współpracy w firmami w Chinach i Indiach Drukuj Udostępnij na swojej tablicy!
Dodany przez irek   
wtorek, 27 stycznia 2004 21:50

Czy nareszcie coś drgnie w kwestii nowego samochodu MG Rover? Firma znowu prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami...

Brytyjska spółka MG Rover prowadzi rozmowy z firmami w Chinach i Indiach w sprawie możliwości uczestnictwa we wspólnych pracach nad nowym modelem, który w 2005 r. zastąpić ma Rovera 45. Rob Oldaker, dyrektor ds. rozwoju produktu, powiedział w wywiadzie dla serwisu motoryzacyjnego "Automotive News Europe", że MG Rover odkłada podjęcie decyzji w sprawie zatwierdzenia projektu karoserii nowego auta, licząc na ewentualną możliwość podjęcia współpracy z nowym partnerem.

Rob Oldaker nie chciał ujawnić nazw firm, z którymi MG Rover mógłby nawiązać współpracę w Chinach lub Indiach. Chińska prasa sugeruje możliwość współpracy brytyjskiej spółki z dwoma chińskimi producentami - prywatną firmą Geely Group lub państwową Chery Automobile Co. Według chińskich źródeł, bardzo prawdopodobny jest wybór firmy Geely.

MG Rover zmodyfikuje w tym roku wszystkie oferowane przez siebie modele. Na początek będzie to Rover 75 oraz MG ZT na wiosnę tego roku.

Źródło: Samar