roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Na horyzoncie nowy CityRover Drukuj
Dodany przez piter34   
wtorek, 04 stycznia 2005 00:46

MG Rover zapowiada na rok 2005 rozpoczęcie sprzedaży na europejskich rynkach modelu CityRover (obecnego na rynku od listopada 2003) oraz przyspieszenie procesu opracowywania wersji z silnikiem Diesla. Aby sprostać wymaganiom rynku małych samochodów, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, CityRover ma za zadanie być autem konkurencyjnym i o wysokiej jakości.

Po złożeniu sprawozdania finansowego przez MG Rover i Tata, obydwie firmy ponownie ogłosiły swoje zaangażowanie w udane wprowadzenie modelu CityRover na rynek europejski.

Sprawozdanie pozwoliło obydwu partnerom na przetasowanie rynku i jednocześnie umożliwiło połączonym zespołom inżynierów rozpoczęcie prac nad rozwojem technologicznym, ukierunkowanym na polepszanie jakości i konkurencyjności modelu CityRover. Specyfikacja nowego samochodu została rozszerzona o silnik diesla, którego zadaniem jest zwiększenie atrakcyjności modelu w Europie.

W Wielkiej Brytanii ceny modelu CityRover 2005 rozpoczynać się będą od 5995 funtów. Wersja Solo zostanie wzbogacona o system ABS, wspomaganie układu kierowniczego oraz poduszkę powietrzną kierowcy; gama modeli uwzględnia również wersję Select (6995 funtów) oraz topową wersję Style, wyposażoną w klimatyzację, 14-calowe felgi z lekkich stopów oraz luksusową tapicerkę (cena 7995 funtów). Nowe modele pojawią się w sprzedaży na wiosnę 2005.

Wszystkie modele czerpią korzyści z ponad 50 usprawnień obejmujących nowe materiały wykończenia wnętrza, a nawet przedłużony dwukrotnie okres międzyprzeglądowy (co 12000 mil).

"To doskonała wiadomość dla dealerów zarówno brytyjskich, jak i europejskich, gdyż dzięki temu miejskiemu samochodowi bez wątpienia podniosą oni w nadchodzącym roku wskaźniki sprzedaży" twierdzi Rod Ramsay, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu, MG Rover Group. "Gama naszych modeli, dzięki udoskonalonemu CityRover stanie się w roku 2005 dużo bardziej konkurencyjna". Wersja CityRover z kierownicą po lewej stronie będzie dostępna w Europie od maja 2005.

Divyendu Kumar, dyrektor ds. interesów międzynarodowych z Tata Motors Limited, powiedział: "CityRover stanowi dla Tata Motors najwyższy priorytet. Nasza firma będzie nadal wkładać swój udział w ostateczny sukces projektu CityRover".

Tłumaczenie
piter34