roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Produkcja MG TF w Longbridge coraz bliżej Drukuj
Dodany przez piter34   
wtorek, 24 października 2006 16:00

Serwis www.austin-rover.co.uk podaje, że plany powrotu produkcji samochodów do Longbridge przyspieszają wraz z podpisaniem przez kluczowego dostawcę opiewającej na 3 miliony funtów umowy w sprawie wznowienia produkcji nadwozi w dawnej fabryce MG Rover. Stadco, które zapewniało części do sportowego samochodu MG TF jest jednym ze 150 dostawców, którzy zgodzili się dostarczać podzespoły potrzebne do wznowienia produkcji samochodu w przyszłym roku przez Nanjing (NAC).

Wraz z ponad 3-milionową inwestycją rozpoczęto przenoszenie produkcji części z Coventry do Birmingham, co spowoduje utworzenie do 50 nowych miejsc pracy w Longbridge. Przeprowadzka, która ma mieć miejsce w następnym miesiącu może spowodować, że tym samym śladem podążą także inni wytwórcy, którym złożono ofertę przenosin do fabryki.

Linia produkcyjna nadwozi w fabryce Stadco w Holbrook została czasowo zamknięta w momencie upadku MG Rover w kwietniu 2005 roku. Jednakże w następstwie podpisania umowy, która może być ostatecznie warta dla Stadco nawet 2 milionów funtów rocznie, nowa linia będzie gotowa do pracy na początku przyszłego roku.

Nowa jednostka, umiejscowiona budynku CAB B podejmie na nowo produkcję do kwietnia przyszłego roku i rozpocznie produkcję pełna parą w momencie wprowadzenia nowego modelu TF w lipcu 2007 roku. Wczesne prognozy co do ilości wytwarzanych samochodów oscylują w granicach 4000 pojazdów rocznie, chociaż liczba ta może wzrosnąć aby sprostać zapotrzebowaniu. Stadco, które przejęło wytwarzanie desek rozdzielczych od Mayflower które upadło w 2004 roku, nie zmniejszy zatrudnienia w Coventry.

MG TF

Przypuszczalnie zatrudnieni zostaną byli pracownicy MG Rover i Stadco, którzy stracili pracę wraz z upadkiem MG Rover. Paul Jaggers, dyrektor ds. produkcji Stadco powiedział: "Po całym tym okresie jaki spędziłem z NAC wierzę, że firma ta poważnie myśli o zaistnieniu na brytyjskim i europejskim rynku. Postrzegamy to jako okazję do stworzenia tego produktu, a także do wspólnej pracy. Rozmawiamy także o możliwościach w Chinach. Widzimy to jako część naszej strategii globalnej ekspansji. To mogłoby prowadzić do współpracy na innych płaszczyznach dla NAC oraz w Chinach. Jesteśmy zadowoleni będąc częścią odrodzonej marki MG. Czujemy emocjonalną więź wracając do pracy, którą włożyliśmy w MG TF. Mayflower miał kluczowe znaczenie w procesie tworzenia tego samochodu i dokonał znaczących nakładów w swych zakładach, aby to uczynić. Budowaliśmy nadwozie przez dziesięć lat i teraz wiemy jak to wszystko działa. Mieliśmy zasadniczy udział w dostarczeniu tego pojazdu na rynek i będziemy mieć go znowu."

Andrew Morriss (CKD), dyrektor naczelny Stadco powiedział: "To ważny kamień milowy w powrocie MG TF. NAC ma wolę i własność, my zaś umiejętności i doświadczenie, aby ten powrót urzeczywistnić".

Stadco jest również zaangażowane w modyfikację projektu TF, włączając w to zmianę wykończenia wnętrza, zderzaków, lamp jak i w stworzenie możliwej wersji coupe, która mogłaby być wprowadzona w 2008 roku. W ramach umowy zespół Stadco odbędzie podróż do Chin, aby pomóc stworzyć zakład produkujący nadwozia dla nowej fabryki NAC w Nanjing.

James Lin, dyrektor operacyjny NAC w Longbridge, powiedział że przyjął z zadowoleniem przeprowadzkę Stadco, który może sprawić, że tym śladem podążą także inni dostawcy. "Kiedyś Satdco było pierwotnym dostawcą Rovera, więc wiemy że pracując z nimi możemy utrzymać jakość ważnych produktów. Stadco również dostarczyło technologię dla naszej fabryki w Chinach. Tego rodzaju projekt jest pierwszym etapem w naszej globalnej strategii. Stadco posiada solidne biura konstrukcyjne i rozwojowe oraz bardzo dobrą orientację na rynku amerykańskim."

"Poza producentami NAC podpisał również umowę z dostawcami usług inżynieryjnych takimi jak MIRA i Prodrive. Wytwórcy siedzeń oraz kół również wyrazili zainteresowanie przenosinami do Longbridge - powiedział Pan Lin."

Wang Biao, prezes Nanjing Automotive w Wielkiej Brytanii powiedział: "Jesteśmy zadowoleni z zapewnienia sobie Stadco jako dostawcy ponieważ firma ta wnosi ze sobą bogactwo doświadczeń." Lin powiedział: "Były pogłoski, że przenosimy nasze działania do Coventry. To nieprawda. To, co robimy, to przenosiny działań z Coventry do Longbridge."

Autor: John Revill, redaktor działu przemysłowego icBirmingham
Tłumaczenie: PTE