roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Wznowienie produkcji samochodów MG w Longbridge Drukuj
Dodany przez piter34   
wtorek, 06 lutego 2007 17:13

Jak podaje serwis www.austin-rover.co.uk firma NANJING Automobile (Group) Corporation (NAC), chiński producent samochodów, który zakupił aktywa upadłego koncernu MG-ROVER, niemalże po dwóch latach od zjechania z taśmy montażowej ostatniego MG ogłosiła plany wznowienia produkcji samochodów spod tej marki w fabryce Longbridge w West Midlands (Wielka Brytania).

Od momentu podpisania w 2005 roku trwającej 33 lata umowy dzierżawy, NAC MG przeniosło większość oryginalnych urządzeń montażowych MG-ROVER do swojej nowej fabryki zlokalizowanej w nowoczesnej ekonomicznej strefie rozwoju nowych technologi w Pukou (prowincja Nanjing, Chiny). Celem firmy jest odrodzenie, utrzymanie i rozwój marki MG. Misja ta rozpocznie się od wprowadzenia do produkcji 2-miejscowego modelu sportowego MG-TF, który znajdzie się w sprzedaży detalicznej zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Chinach.

Za znacznie większą część procesu montażowego będzie odpowiedzialna nowa linia produkcyjna w Nanjing, ale ostateczny montaż wszystkich modeli z kierownicą po prawej stronie będzie odbywał się w połowanej na nowo do życia fabryce w Longbridge.

Ponowne otwarcie fabryki oznacza korzyści dla lokalnej sytuacji ekonomicznej, gdyż przyczyni się do zatrudnienia wielu dawnych pracowników MG-ROVER posiadających należyte umiejętności i cenną wiedzą na temat marki. NAC MG planuje wznowić produkcję wiosną 2007 roku.

Pełna specyfikacja i dalsze informacje na temat rozwoju nowego modelu MG-TF zostaną ogłoszone niebawem.

Autor: Keith Adams (The Unofficial Austin-Rover Web Resource)
Tłumaczenie: piter34