roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Plany wznowienia produkcji w Longbridge c.d. Drukuj
Dodany przez piter34   
środa, 07 lutego 2007 13:23

NANJING Automobile Corporation (NAC) zakończyło w Birminganm produkcję pierwszych dwóch MG i planuje wznowić produkcję w Longbridge zgodnie z planem. Pełna produkcja ma zostać rozpoczęta 7 kwietnia br., czyli w drugą rocznicę upadku MG-ROVER. Wspomniane dwie sztuki MG ukończono 31 stycznia, a kolejne 42 mają być wyprodukowane w nadchodzących tygodniach.

Każdy wyprodukowany model przed wznowieniem montażu w Longbridge ma zostać poddany dokładnemu sprawdzeniu w celu wyłapania wszelkich błędów produkcyjnych. Zatrudnienie w tej fabryce wzrośnie z 110 osób do 250. NAC, który zakupił aktywa MG-ROVER za 53 miliony funtów, przeprowadził już niemal wszystkie testy certyfikacyjne (Vehicle Certification Tests) niezbędne do wypuszczenia samochodu na rynek.

Delikatnie przemodelowana wersja MG-TF będzie sprzedawana w Wielkiej Brytanii od lipca, podczas gdy starsza wersja dostępna będzie w Chinach. Wersja po liftingu (zmieniony przód pojazdu) będzie dostępna na Dalekim Wschodzie w późniejszych miesiącach tego roku, a wersja hard top wejdzie do produkcji w roku 2008.

Produkcja zostanie rozpoczęta w Chinach wcześniej w celu uwieńczenia 60 urodzin koncernu NAC. TF będzie produkowany obok modelu MG 7, która stanowi wersję ROVERa 75 opracowaną przez NAC w Nanjing. MG 7 będzie dostępne w wersji zwykłej i przedłużonej.

MG-TF

James Lin, dyrektor operacyjny NAC powiedział: "Wszystko znajduje się pod całkowitą kontrolą, a nasze plany są zgodne z założonym harmonogramem. Gdy przybyliśmy tutaj po raz pierwszy, ludzie nie wierzyli, że może nam się udać. Niektórzy dostawcy byli sceptyczni, ale po czasie przekonali się do nas i pozbyli uprzedzeń. Teraz pracuje się nam znacznie łatwiej, a fakt wyprodukowania tych dwóch samochodów jest znakomitym potwierdzeniem naszych możliwości."

Podczas, gdy ostateczne prace przy modelu TF wykonywane były w Birmingham, samochód był poddawany dokładnym testom także w Chinach. Obejmowały one testy wysokościowe u podnóża Himalajów, a także testy temperaturowe na wyspie Hainan. Samochody poddawane były temperaturom -35st. C przy granicy z Rosją. Stadco, producent elementów grzewczo-spawalniczych, przesunął część swoich sklepów do Longbridge, a z ponad 120 dostawcami Brytyjskimi podpisano umowy na dostawę elementów montażowych.

MG-TF

Początkowo produkcja będzie wynosić około 3 000 pojazdów (w pierwszym roku), aby następnie wzrosnąć do poziomu 8 000 rocznie w roku 2008 oraz 12 000 w roku 2009.

Lin powiedział: "Wyprodukowaliśmy te samochody w celu wykonania finalnych testów, ale także po to, aby zapewnić wszystkich, że jesteśmy w stanie produkować auta i przywrócić pełną produkcję. Niektórzy się o to martwili, ale teraz mogą czuć się pewniej i przyjść zobaczyć dowód potwierdzający nasze słowa". Lin wspomniał także o staraniach utworzenia sieci dealerów w Wielkiej Brytanii, w ramach których przeprowadzono rozmowy z ponad 50 krajowymi operatorami.

Autor: Keith Adams (The Unofficial Austin-Rover Web Resource)
Tłumaczenie: piter34