roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

MG - reaktywacja! Drukuj
Dodany przez piter34   
piątek, 20 kwietnia 2007 18:06

Pierwsze MG wyprodukowane w Chinach zjechały z linii produkcyjnej znajdującej się we wschodniej części miasta Nanjing. Producent, firma Nanjing Automobile, zakupiła aktywa bankruta MG-ROVER w 2005 roku. Planuje produkować 200 000 nowych samochodów rocznie i ma w planach sprzedaż swoich aut na różnych kontynentach.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na luksusowe samochody wśród zamożnej elity, większość samochodów będzie sprzedawana na rodzimym, chińskim rynku. W przeciągu sześciu miesięcy Chińczycy zbudowali zupełnie nową fabrykę i zainstalowali maszyny oraz linie montażowe zakupione od ROVERa.

fotka1

Dwa nowe modele Nanjing Auto zostały przedstawione w akompaniamencie muzyki wykonywanej przez City of Birmingham Symphony Orchestra oraz w towarzystwie prezentacji wideo przedstawiającej ujęcia Tower Bridge oraz Buckingham Palace. Mowa tutaj o sedanie MG7 oraz sportowym modelu MG-TF, których cena (jak podaje dyrektor generalny Zhang Xin) będzie mieścić się w przedziale 11 800-26 250?

fotka2

Samochody nie zmieniły się w dużym stopniu, podobnie jak flaga Brytyjska, która nadal znajduje się w odpowiednim miejscu na karoserii. Nanjing planuje sprzedawać samochody nie tylko w Chinach, ale także w innych krajach świata. W związku z dużym wzrostem sprzedaży pojazdów na rynku Chińskim (około 10 milionów samochodów rocznie), większość produkcji zostanie przeznaczona na rodzinny rynek.

Źródło: Unofficial Austin-Rover Web Resource
Tłumaczenie: piter34