roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Kolejne zdjęcia spadkobiercy prototypu RDX60 Drukuj
Dodany przez piter34   
czwartek, 17 maja 2007 18:13

Młodszy brat modelu Roewe 750, opartego na ROVERze 75, znajduje się coraz bliżej produkcji. Przedstawione w artykule zdjęcia proponowanej wersji modelu 450 saloon pokazują bliski związek z ostatnimi propozycjami modelu RDX60, narysowanymi przez Petera Stevensa niedługo przed upadkiem MG-ROVER w kwietniu 2005.

Pomimo tego, że stylistyczny związek Roewe 450 z ostatnimi ROVERami i MG jest znikomy, to można zaobserwować duże podobieństwo do prototypu RDX60. Można zatem wywnioskować, że projekt ten był kontynuowany przez Ricardo2010 po zamknięciu MG-ROVER i pozostał w niemal niezmienionej formie aż do dziś.

fotka1 Konserwatywny profil pasuje dobrze do rynku chińskiego

Podobnie jak RDX60, Roewe 450 został oparty na architekturze ROVERa 75. W związku z tym może juz niedługo ujrzeć światło dzienne. W przeciwieństwie do pierwotnego pomysłu MG-ROVER, Roewe 450 będzie oferowany tylko w wersji "saloon" i otrzyma zupełnie nowe wnętrze odzwierciedlające zmiany jakie miał wnieść oryginalny projekt i przedstawiające pomysł odświeżenia wnętrz pojazdów MG ROVER, zrodzony jeszcze przed upadkiem firmy.

fotka2 Przyjazne wnętrze...

Rozpoczęcie produkcji jest planowane na koniec tego roku. W europie RDX60 będzie sprzedawany od roku 2009.

Źródło: Unofficial Austin-Rover Web Resource
Tłumaczenie: piter34