roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Produkcja MG TF wznowiona! Drukuj
Dodany przez piter34   
środa, 03 grudnia 2008 11:35

Zgodnie z planem, 1 sierpnia 2008 roku rozpoczęto produkcję modelu MG-TF LE 500. Linie montażowe fabryki Longbridge w Birmingham ruszyły po raz pierwszy od 2005 roku...

Zgodnie z planem, 1 sierpnia 2008 roku rozpoczęto produkcję modelu MG-TF LE 500. Linie montażowe fabryki Longbridge w Birmingham ruszyły po raz pierwszy od 2005 roku...

Menedżer ds. kontaktów korporacyjnych MG UK Ltd., Eleanor De La Haye, powiedział: "Wszyscy pracowaliśmy ciężko, aby rozpocząć produkcję MG-TFa LE500 w sierpniu. Jesteśmy zachwyceni faktem, że się to udało i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy pierwsze wyprodukowane egzemplarze w salonach".

01

Model LE500 to przeprojektowana wersja pierwotnego MG TF. Nowy samochód jest wytwarzany w Wielkiej Brytanii, a jego wyposażenie jest znacznie lepsze niż w przypadku rywali z tego samego segmentu cenowego. Nabywcy nowego samochodu będą mogli korzystać z sieci dealerskiej oferującej najwyższej jakości obsługę pojazdu, w której każdy MG posiadać będzie swojego osobistego mechanika.

Oznaczenie LE500 odnosi się do pierwszych 500 produkowanych egzemplarzy. Oznaczane będą one indywidualną plakietką z kolejnym numerem. Do salonów sprzedaży pierwsze samochody z Longbridge trafią po koniec tego roku w cenie od 16055 funtów. Gwarancja na MG TF LE500 wynosi trzy lata lub 60 000 mil (96 000 km). Podstawowy silnik to benzynowa 4-cylindrowa jednostka serii K o pojemności 1,8 l (99 kW/135 KM przy 6750 obr./min; 165 Nm przy 5000 obr./min), spełniająca normę emisji spalin Euro4.

Wyposażenie podstawowe obejmuje: ABS z EBD, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego (dostosowujące się do prędkości pojazdu), napęd na tylną oś (silnik ustawiony centralnie), 16-calowe koła aluminiowe, lakier metalizowany, centralny zamek sterowany z pilota, system audio z 6-ma głośnikami i radiem CD z obsługą MP3, poduszka powietrzna kierowcy i pasażera, autoalarm, elektrycznie sterowane szyby, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka, klimatyzacja manualna, skórzana tapicerka, światła przeciwmgielne i czujniki parkowania.

02

Gary Hagan, dyrektor ds. marketingu firmy NAC MG UK Ltd powiedział: "Uruchomienie produkcji i sprzedaży tego samochodu oznacza powrót MG do Wielkiej Brytanii. Obecni właściciele samochodów MG, duża grupa entuzjastów i fanów marki, posiadaczy oryginalnych aut sportowych, czekała na ten dzień bardzo długo."

Firma jest teraz pewna, że dzięki fanom marki oraz serii letnich promocji, premiera MG-TF LE500 okaże się wielkim sukcesem. Dealerzy przyjęli MG pod swoje skrzydła bardzo ciepło. MG tymczasem może się już skupić na produkcji kolejnych TFów...

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie MG.

Autor: piter34
Źródło: http://mg-uk.co.uk/, http://www.aronline.co.uk