roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Obchody stulecia ROVER'a w Ragley Hall 1 grudnia 2004 Drukuj
Dodany przez adamusm   
sobota, 04 grudnia 2004 12:37

Obchody stulecia istnienia firmy Rover w Ragley Hall zdobywają nagrodę "Classic & Sports Cars Magazine"

OBCHODY STULECIA ROVER'a W RAGLEY HALL NAGRODZONE PRZEZ CLASSIC & SPORTS CAR MAGAZINE

Rover świętuje swoje stulecie w 2004 roku, z pierwszym samochodem wyprodukowanym dokładnie sto lat temu, czyli 1 grudnia 1904 roku. Magazyn Classic & Sports Car nagradza swoją doroczną nagrodą Rover Sports Register i jego wydarzenie.

Nagroda została przyznana między innymi za to, że równolegle z obchodami, reaktywowano Midland Automobile Club (MAC), zdobywający szczyty z kilkoma najstarszymi istniejącymi ROVER'ami, odwiedzono Muzeum Transportu w Coventry i uświęcono stulecie wielkim finałem z udziałem około czterystu samochodów ROVER (dwa razy więcej niż w ciągu ostatnich lat), na spotkaniu w lipcu, w Ragley Hall koło Stanfordu pod Amonem.

Redaktor Classic & Sports Car, David Evans mówi: "To wielka przyjemność, że mogę przyznać tą nagrodę Rover Sport Register na uroczystości stulecia powstania firmy. To wydarzenie wygrało tegoroczną edycję, ponieważ nie było to jedynie spotkanie. Weekend obfitował w wiele osobnych wydarzeń, niecodziennych na tego typu zlotach, nie był jedynie spotkaniem pojedynczego klubu, ale wszystkie z nich wzięły udział w finale w Ragley Hall. Było to działanie ponad interes pojedynczego klubu - tłumaczył przyznanie nagrody dla RSR."

Jeden z organizatorów z ramienia Rover Sports Register, Tony Atkins, mówi:

"Przyznanie nam tej nagrody sprawiło przyjemność nie tylko mnie, lecz zapewne każdemu, kto przyczynił się do tego, aby obchody te stały się pamiętnym kamieniem milowym. Kierowała nami chęć pomocy każdemu, byliśmy przyjemnie zaskoczeni tak dużą liczbą pojazdów obecnych na obchodach, a otrzymanie przez nas nagrody jest dla nas kropką nad i."

Podczas obchodów stulecia w Ragley Hall można było również obejrzeć rowery i motocykle wyprodukowane przez Rovera. Wystawione były w głębi imponującej Ragley Hall. Jednocześnie, obok produktów Rover'a wystawiono auta historyczne w lekkim artystycznym nieładzie, przeprowadzono konkurs elegancji w każdej klasie produkowanej przez Rover'a. Obchody zorganizował Rover Sports Register i Grupa MG Rover z pomocą klubów Rover'a.

Tłumaczenie
Enriquez