roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Mg ZS EX260 powraca do Brands Hatch Drukuj
Dodany przez tomi   
sobota, 30 marca 2002 16:06

Obaj kierowcy liczą na sukces w Brands Hatch.

W ten weekend zobaczymy MG ZS EX260 na torze Brands Hatch. Poprowadzą je Anthony Reid i Warren Hughes. Mg poprawiono w ostatnim roku, kiedy to Anthony zdobył pierwsze zwycięstwo w BTCC. Mg chce być jedynym producent, który złamie dominację Vauxhalli w tym cyklu w sezonie 2002.


Obaj kierowcy liczą na sukces w Brands Hatch. Anthony Reid, kierowca samochodu numer 11, mówił: "Kocham Brands Hatch, a szczególnie tor Grand Prix. Bardzo chcę się ścigać w ten weekend.


Próba w Donington tym tygodniu pokazała nam, że silnik jest bardzo mocny. Potrzebujemy tylko więcej prób, aby wykorzystać tą moc! To są nadal wczesne dni dla nowego samochodu."


Warren Hughes, kierowca samochodu numer 12, dodał: " Ścigałem się w Brands Hatchsię wiele razy (Formuła 3 i Formuła Ford) i miałem trochę sukcesów. I mam wiele miłych wspomnień. Z poprawionym podwoziem podczas zimnych testów i teraz z nowym silnikiem na pokładzie , nie mogę się doczekać wyścigu."


Włożono ogromną pracę w rozwój podczas zimowej przerwy. Dick Bennetts (kierujący WSR) mówił: "Co WSR osiągnął w 16 tygodni jest trudne do uwierzenia. Zręczność i poświęcenie każdego z pracujących. Testy na Południu Europy z MGZS EX259 pozwoliły zaprojektować i wybudować nowego MG ZS EX260. Cały zespół WSR wykonał olbrzymią pracę.


Próby z rozwojem komponentów jak dotąd mają pozytywny efekt. Ten weekend w Brands Hatch będzie prawdziwą próbą dla całego zespołu."