roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Testy Mg LOLA EX257 - Lausitzring, Niemcy Drukuj
Dodany przez tomi   
środa, 24 kwietnia 2002 12:44

Mg Lola EX257 przebył trzydniowe testy przed Wyścigiem 24H Le Mans, odbywającego się w czerwcu.

Przy dobrej pogodzie kierowcy: Anthony Reid, Warren Hughes, Jonny Kane i Kevin McGarrity przystąpili do testów. Jeden z kierowców (Julianem Bailey) śledzący próbę skomentował: "Próba była fantastyczna! Silnik ciągnie lepiej i cały zespół tworzy jedną całość. Nie mieliśmy wiele szans w ostatnim roku, aby pokazać na co nas stać. Tym razem mamy potencjał by zwyciężyć w LMP675 i klasyfikacji generalnej."

Mark Blundell nie mógł przybyć na testy z powodu zaangażowania w Formule 1 i przygotowań do Grand Prix na torze Imola. Jakkolwiek Michelin, który zaopatruje team w opony były obecny i zebrał bardzo wartościowa dane.

Testy dowiodły dużego sukcesu, dały doświadczeń i nie sprawiły dużych problemów. Frank Dernie, główny inżynier w Lola Cars International powiedział: "Badaliśmy wytrzymałość silnika. Silnik pracował poprawnie, ale cały czas go udoskonalamy. Powinniśmy być w dobrej formie podczas oficjalnego treningu 5 maja."

Komentujący, Rob Oldaker, dodał: " Zespół jest bardzo zachęcony i niecierpliwie oczekuje oficjalnych treningów, aby określić swoje postępy w stosunku do konkurencji."