roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

MG SPORT & RACING NA PODIUM BTCC Drukuj
Dodany przez God   
niedziela, 07 października 2001 01:18

W czasie 25 i 26 rundy wyścigów British Touring Car Championship rozegranych ...

Sprint

Pogoda / Tor: Zmienne warunki

W czasie 25 i 26 rundy wyścigów British Touring Car Championship rozegranych w dniach 6 i 7 października kierowca firmowy MG Sport & Racing Anthony Reid zajął pierwsze miejsce w sprincie.
Swoje zwycięstwo w Brand Hatch zawdzięcza taktyce i doświadczeniu; Reid pozostał przy oponach typu "slick", kiedy inni kierowcy zdecydowali się na ich zmianę przy pierwszych kroplach deszczu.
Anthony Reid, powiedział, że deszcz nie był zbyt silny i dlatego wiedział, że utrzyma przewagę nie zmieniając opon i uda mu się ukończyć wyścig. Pomimo, że w miarę przybywania deszczu miał coraz większe kłopoty z utrzymaniem samochodu, ten doświadczony kierowca zdołał wygrać sprint.

 

Wyścig główny

Pogoda / Tor: Mokro

Wszyscy oczekiwali znakomitego rezultatu w wyścigu głównym, szczególnie po dobrym starcie Hugesa i obiecujących czasach pierwszych okrążeń. Obaj kierowcy firmowi dobrze czuli się na mokrym torze, niestety, oba auta MG nie ukończyły wyścigu z powodu awarii instalacji elektrycznych, które zatrzymały silniki w obu autach. Samochody były zmuszone do opuszczenia toru prawie jeden po drugim. Nie mam jeszcze potwierdzonych danych, ale przypuszcza się, że zasilanie zepsuło się w wyniku nadmiernego obciążenia obwodów. Był to pierwszy raz, kiedy kierowcy używali wszystkich dostępnych urządzeń elektrycznych naraz.
Dyrektor zarządzający MG Sport & Racing Limited, Rob Oldaker, jest co prawda rozczarowany, że żadne z aut nie ukończyło wyścigu głównego, ale cieszy się, że auta nie zostały zniszczone i łatwo je będzie wprowadzić ponownie na tor.

z angielskiego tłumaczył: Ultimate