roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Opis Rovera 416 Si z Katalogu TESTY AutoŚwiata `98 Drukuj
Dodany przez mayson   
czwartek, 30 maja 2002 18:13

Jeden z ostatnich modeli Rovera powstałych we współpracy z Hondą. Mimo japońskich wpływów zachował jednak swój elegancki, angielski styl. Ze względów cenowych na naszym rynku bardziej popularne niż 416 są modele serii 200.

NADWOZIE/WNĘTRZE

Z zewnątrz sylwetka Rovera 416 przypomina produkowaną w Anglii Hondę Civic 5D. W szczegółach jednak te różnice są zasadnicze. Anglicy zadbali o drobne dodatki podkreślające klasyczny charakter swojego produktu. Z zewnątrz jest to chromowana atrapa chłodnicy. Po otwarciu przednich drzwi natomiast zobaczymy również chromowane listwy na progach. Wewnątrz tradycyjna dla Roverów drewniana wstawka w desce rozdzielczej, kierownica pokryta skórą, wygodne fotele z dobrej jakości materiału, miękkie tworzywo imitujące skórę na desce rozdzielczej. Wszystko ze smakiem i w dobrym guście.

ocena 5

SILNIK/SKRZYNIA BIEGÓW

Szesnastozaworowy silnik o poj. 1.6 rozwija moc 111KM. Jest to dynamiczna i elastyczna jednostka napędowa. Jej osiągi zadowolą nawet wybredne gusta. Skrzynia biegów jak w aucie japońskim: precyzyjna i bez kłopotu wybierająca przełożenia.

ocena 4

UKŁAD JEZDNY

Rover toczy się po jezdni komfortowo i pewnie. Łagodnie pokonuje wszelkie nierówności. Zawieszenie o twardej sportowej charakterystyce, ale wystarczająco miękkie, by jechać jak w luksusowej limuzynie. Nienagannie działające wspomaganie układu kierowniczego, będące w wyposażeniu seryjnym, posłusznie reaguje na polecenia kierowcy. Być może podczas manewru parkowania jest trochę za twarde i wymaga użycia sporej siły. Droga hamowania wynosi niespełna 43 metry i nie jest to najlepszy wynik.

ocena 4

KOSZTY/WYPOSAŻENIE

Rover 416 Si kosztuje u nas równowartość 28 650 marek. Jest to dość duża suma w tej klasie. W wyposażeniu seryjnym ma m.in. ABS, wspomaganie układu kierowniczego, poduszkę powietrzną kierowcy, centralny zamek i immobiliser. Poduszka powietrzna pasażera, szyberdach, zderzaki w kolorze nadwozia czy lakier metalik wymagają dopłaty.

ocena 3

OCENA OGÓLNA 4

wrzucił Mayson