roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Opis Roverów serii 200 (okrąglaków) z Katalogu AutoŚwiata `98 Drukuj
Dodany przez mayson   
wtorek, 04 czerwca 2002 23:29

Choć Brytyjczycy twierdzą, że jest to w całości ich konstrukcja, to nie da się uniknąć wrażenia, że Rover 200 przypomina Hondę Civic 3D.

W kontyngencie `98 samochody znanej brytyjskiej marki Rover będą sprzedawane w autoryzowanych salonach sprzedaży BMW. Niemiecki koncern będący właścicielem tej brytyjskiej firmy zdecydował, że do Polski będą sprowadzane modele serii 200, 400 i 600 oraz auta terenowe Defender, Discovery i Range Rover. Zabraknie najmniejszego modelu 111, którego produkcja już wkrótce zostanie zakończona, oraz flagowej limuzyny serii 800.

Modele serii 200, które produkowane są od 1996 roku, są całkowicie brytyjską konstrukcją, która zastąpiła modele wytwarzane na bazie Hondy Concerto. Jest to małe kompaktowe auto o eleganckiej linii nadwozia, z charakterystycznymi chromowanymi wykończeniami. Wnętrze jest nowocześnie zaprojektowane i dość funkcjonalne. W wersji trzydrzwiowej Rover 200 dostępny będzie tylko z silnikiem o pojemności 1396 ccm i mocy 103 KM. Zapewnia on autu dobre osiągi, jest dynamiczny i elastyczny. Do prędkości 100 km/h rozpędza się w niespełna 11 sekund i może osiągać maksymalną prędkość 185 km/h.

Wersja na rynek polski jako standard wyposażenia oferuje poduszkę powietrzną kierowcy, napinacze pasów bezpieczeństwa, zagłówki tylnych foteli, przyciemniane, elektrycznie sterowane szyby, a także immobiliser i centralny zamek z pilotem.

Wersja pięciodrzwiowa serii 200 w kontyngencie dostępna będzie z silnikami o pojemności 1396 i mocy 75 i 103 KM. Mniejsza i słabsza jednostka nie może się poszczycić dobra dynamiką, ale za to zużywa mniej paliwa - średnio 6,8 l/100 km. Przyspiesza do 100 km/h w 13,1 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 165 km/h. Na uwagę zasługuje zawieszenie samochodu. Jest ono niezależne, oparte na tradycyjnych kolumnach McPhersona z przodu i osi zespolonej ze stabilizatorem z tyłu. Auto prowadzi się pewnie po różnych nawierzchniach i dobrze trzyma się drogi. Seryjne wspomaganie ułatwia manewrowanie. Rover 200 oferuje też dobry poziom bezpieczeństwa. Standardowo wyposażony jest w belki wzmacniające w drzwiach bocznych i strefy kontrolowanego zgniotu w nadwoziu.

Wersja z silnikiem o mocy 75 KM jest jednak znacznie gorzej wyposażona, ale przez to będzie tańsza. Rover z silnikiem 103 KM oferuje już bogate wyposażenie - zderzaki lakierowane w kolorze nadwozia, regulację położenia kierownicy, a także instalację do montażu radioodtwarzacza wraz z dwoma głośnikami.

AŚ KATALOG `98 wrzucił Mayson