roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Opis Land Roverów oferowanych w Polsce w kontyngencie`98 z katalogu AŚ `98 Drukuj
Dodany przez mayson   
środa, 05 czerwca 2002 20:14

Trzy terenowe pojazdy - Land Rover; Defender, Discovery i Range Rover

Land Rover to już niemal historia samochodów terenowych. Firma specjalizuje się w produkcji aut off-road z napędem na cztery koła, a jej wyroby znane są z niezawodności. Najbardziej popularny model Defender będzie oferowany w dwóch wersjach nadwozia 90 i 110 z turbodoładowanym silnikiem Diesla o pojemności 2500 ccm i mocy 111 KM. Jest to dość nowoczesna jednostka, stosunkowo dynamiczna i ekonomiczna. Zużywa średnio około 11 l/100 km. Wyposażenie seryjne obejmuje tylko wspomaganie układu kierowniczego i obrotomierz.

Zdecydowanie lepiej wypada model Discovery, który jest praktycznie limuzyną przystosowaną do jazdy w terenie. Charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi zarówno na drodze jak i w terenie. Discovery będzie wyposażony w 2.5-litrowy silnik znany już z modelu Defender. Za letą tego auta jest wygodne, obszerne wnętrze i duży bagażnik o pojemności 1290 litrów. Wyposażeniem seryjnym Land Rovera Discovery jest m.in. centralny zamek, elektrycznie regulowane lusterka i szyby oraz klimatyzacja.

Range Rover to już światowa arystokracja w klasie aut off-road. Nowoczesna konstrukcja techniczna, stylizacja nadwozia i doskonała jakość wykończenia, to podstawowe atuty tego auta. W Polsce będzie oferowany w dwóch wersjach silnikowych: o pojemności 3947 ccm i mocy 190 KM oraz o pojemności 4552 ccm i mocy 226 KM. Gwarantują one Range Roverowi doskonałą dynamikę jazdy porównywalną z samochodami osobowymi. Od zera do 100 km/h auto przyspiesza odpowiednio w 10,5 oraz 9,9 s.

AŚ KATALOG `98 wrzucił Mayson