roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Opis modelu MG-TF Drukuj
Dodany przez kasjopea   
czwartek, 23 września 2010 22:23

Garść informacji o MG-TF

Karoseria.
W stosunku do MG-F zyskała bardziej agresywny wygląd, zaś w tunelu aerodynamicznym zadbano o stabilność przy wysokich prędkościach. Nowe zespolone lampy przednie ukryte pod osłonami poliwęglanowymi. W każdej podwójne 'wysokoefektywne' 70-mm reflektory projekcyjne, kierunkowskaz i światło pozycyjne. Dodatkowo w spojlerze lampy przeciwmgielne. Z boku auto wydaje się niższe niż MG-F (potwierdzają to wymiary). Udoskonalono strukturę wewnętrzną i MG-TF ma o 20% sztywniejszą od poprzednika karoserię. Z tyłu auta, w zintegrowanym z klapą spojlerze znajdziemy dodatkowe światło stopu złożone z diod LED.

Silniki.
Jednostki napędowe montowane uprzednio w modelu MG-F poddano modyfikacjom, dzięki czemu generalnie stały się mocniejsze. W modelu 115 moc silnika 1.6 wzrosła do 116 KM, zaś prędkość maksymalna wzrosła o 2-3 km/h w stosunku do MG-F 1.6i. Model 135 przejął silnik z MG-F 1.8i, jednak zastosowano w nim układ dolotowy i wydech z modelu TF 160 oraz inne niż poprzednio krzywki zaworowe. Podniosło to moc silnika ze 120 w MG-F do 136 KM. Dodatkowo przeprogramowano komputer sterujący pracą silnika. W TF 160 zastosowano silnik 1.8 VVC z modelu Trophy. Niskostratny układ dolotowy w połączeniu z układem wydechowym, w którym znajdziemy katalizator w technologii cienkościennej oraz zawór powietrzny sterujący przepływem gazów wylotowych (kulturalna praca przy niskich prędkościach, a poprawa wydajności i sportowe brzmienie przy dużych) spowodował wzrost prędkości maksymalnej przy jednoczesnym zmniejszeniu toksyczności spalin w stosunku do MG-F.

Skrzynie biegów.
Zmieniono prowadzenie linek, zmniejszając tarcie. Tym samym poprawiono prowadzenie dźwigni. Skrzynia EmCVT w modelu 120 Stepspeed pozwala korzystać z trybów w pełni automatycznych (normal i sport), umożliwia również ręczną zmianę przełożeń przyciskami na kole kierownicy lub przy pomocy drążka.

Zawieszenie.
Przód - ogólnie pozostało podobne do MG-F, ale: zmieniono tuleje osi przegubów, pogrubiono stabilizator poprzeczny, zmieniono pochylenie kół oraz zbieżność (z rozbieżnego na równoległe), co wg producenta wydłużyło żywotność opon. Zasadnicze zmiany nastąpiły w tylnym zawieszeniu - zamiast elementów pneumatycznych mamy tu zupełnie nową oś wielowahaczową. W stosunku do MG-F obniżono zawieszenie o 10 mm.

Układ kierowniczy.
Wspomaganie kierownicy elektryczne o sile zmiennej w zależności od prędkości. W stosunku do MG-F zmieniono przełożenie - obecnie skrajne położenia koła kierownicy dzieli 2.8 obrotu (w MG-F 3.1).

Układ hamulcowy.
Dzięki zmianie tylnego zawieszenia stało się możliwe zwiększenie siły hamowania kół tylnych. W modelu 160 zastosowano większe (304-mm) tarcze hamulcowe. Spowodowało to niemożność zamontowania kół 16-calowych - inne zaciski (większe, czterotłoczkowe).

 

Przygotowane na podstawie serwisów:
http://www.mg-rover.org/


Opis dotyczący modelu MG-TF przygotował Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.