roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

MG ZT - historia modelu Drukuj
Dodany przez kasjopea   
wtorek, 19 lipca 2011 16:29

MG ZT to samochód, do którego projektem wyjściowym był model Rovera 75. MG ZT produkowany był przez markę MG-Rover w zakładzie położonym w Lonngbridge w Birmingham w latach 2001\2005. W tym czasie wypuszczone zostały także egzemplarze w wersji kombi MG ZT-T. Cała stylizacja oczywiście była na bazie Rovera 75, ale podwozie i elementy zawieszenia zostały zmienione na potrzeby modelu MG.


Przygoda modelu zaczęła się dokładnie w 2001, po trzech latach od rozpoczęcia produkcji Rover 75. Zmieniono lekko karoserię auta, dodając jak przystało na modele typu MG agresywny i sportowy wygląd. Na pierwszy rzut oka widać bardziej agresywną atrapę osłony chłodnicy. Dodano również sztywniejsze zawieszenie, dzięki czemu auto lepiej trzyma się drogi.


Dwa lata później w 2003 MG-Rover wypuścił model MG ZT 260, w którym wykorzystany został silnik o pojemności 4,6 l V8 z Forda Mustanga. Auto to zostało zaprojektowane z napędem na tylną oś.


W 2005 firma MG-Rover ogłosiła bankructwo, co spowodowało zamknięcie całej linii produkcyjnej i zaprzestanie produkcji wszystkich modeli. Przerwa ta nie  trwała jednak długo, bo do lipca 2005 roku, kiedy to Chiński koncern Nanjing Automobile Corp. wykupił MG-Rover. Dwa lata później powstało MG7 na bazie MG ZT.

 

Przygotował: Przemas83