roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Rover 45 - opis modelu Drukuj
Dodany przez kasjopea   
sobota, 30 kwietnia 2011 19:44

Jesienią 1999 roku nieco już leciwa seria 400 została zmodernizowana i oznaczona liczbą 45. Tym samym auto zyskało kilka nowoczesnych rozwiązań i ciekawszą stylistykę.
Zmiany dotyczyły przede wszystkim wyglądu zewnętrznego. Zmieniono przednie reflektory na podwójne, podobne do tych w Roverze 75, zmodyfikowano maskę i grill, powiększono zderzaki oraz dodano więcej chromowanych elementów, takich jak klamki czy listwy na zderzakach. We wnętrzu zastosowano wygodniejsze fotele przejęte z większego modelu 75. Zmiany objęły także zawieszenie, które otrzymało sztywniejszą charakterystykę, pozwalającą na pewniejsze zachowanie auta w zakrętach. Do standardowego wyposażenia należały między innymi cztery poduszki powietrzne oraz ABS z EBD.

Niewielkie zmiany zaszły w gamie silnikowej. Od początku montowano pięć silników, w tym cztery benzynowe serii K: 1.4 16V 103 KM, 1.6 16V 109 KM, 1.8 16V 117 KM (dostępny także ze skrzynią CVT) oraz nowy silnik 2.0 V6 o mocy 150 KM (dostępny tylko z 5-biegową skrzynią automatyczną z możliwością sekwencyjnej zmiany przełożeń). Oferowano także zmodyfikowany silnik wysokoprężny serii L o nieco mniejszej mocy (101 KM), ale o wyższym maksymalnym momencie obrotowym. Na początku 2004 roku gamę uzupełniła mocniejsza wersja tego silnika o mocy 113 KM.

W 2004 roku samochód przeszedł facelifting. Ponownie zmieniono przednią część nadwozia, zastosowano nowe zespolone reflektory, inny grill, zmienione zderzaki. Z tyłu przeniesiono tablicę rejestracyjną z klapy bagażnika na zderzak, przemodelowano także kształt klapy. Listwy ochronne na drzwiach oraz progi były lakierowane w kolorze nadwozia. Duże zmiany zaszły we wnętrzu, zastosowano całkowicie nową deskę rozdzielczą oraz dźwignię zmiany biegów. Wprowadzono nowe kolory nadwozia oraz nową tapicerkę w kilku kolorach z nowymi wersjami wykończenia. Do listy opcji dołączyła w pełni automatyczna klimatyzacja.

Produkcję Rovera 45 jak i MG ZS zakończono w kwietniu 2005 roku. Niedługo później MG Rover ogłosił upadłość. Prawa do oryginalnego projektu z 1995 roku posiadała Honda, dlatego też dalsza produkcja Rovera 45 przez nowego właściciela nie była możliwa. Prawa do produkcji innych modeli Rovera i MG nabył chiński koncern Nanjing Automobile Group.

 

Opracowanie: Jugol
W oparciu o: motonews.pl, wikipedia.pl