roverki.pl
Użytkownik:
Hasło:

Rover Streetwise - miejska "terenówka" Drukuj
Dodany przez kmalin   
środa, 09 lipca 2003 12:28

MG Rover zapowiada rozszerzenie oferty w segmencie małych aut o kolejny model - klasy Urban Activity Vehicle - Streetwise. Auto pojawi się w sprzedaży już pod koniec sierpnia i będzie bazował na znanym modelu 25 - oferując jednak odmienną, indywidualną stylistykę.

Streetwise będzie się wyróżniać większymi kołami, wyższym zawieszeniem - a co za tym idzie większym prześwitem, zwiększoną wytrzymałością i trwałością - dzięki potężnym plastikowym zderzakom i nakładkom na nadkola oraz relingami dachowymi.

Rover Streetwise otrzymał nowe, przeprojektowane wnętrze, z oryginalnymi czterema sportowymi siedzeniami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Streetwise będzie dostępny z kilkoma silnikami benzynowymi i diesla, różnymi skrzyniami przekładniowymi oraz w trzech wersjach wyposażenia i wykończenia.

Na początku produkcji auto dostępne będzie z 1,4 litrowym silnikiem serii K (w wersji 84 oraz 103 konnej) oraz z 2 litrowym turbodieslem serii L o mocy 101 KM wyłącznie z pięciobiegową skrzynią manualną. W późniejszym okresie oferta ma zostać uzupełniona o nowy silnik benzynowy oraz 1,8 litrowy silnik serii K ze automatyczną, bezstopniową skrzynią Stepspeed.

Streetwise odegra ważną rolę w rozwoju wizerunku Rovera - będzie to bowiem pierwsze auto, na którym pojawi się zmodernizowana wersja znaczka firmowego firmy - "Statku Wikingów".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Europejski rynek małych samochodów rozwija się dynamicznie od początku lat 90-tych XX wieku. W tej chwili - w 9 krajach o największej sprzedaży - rocznie sprzedaje się 3,5 miliona aut klasy "supermini". Coraz większa ilość klientów z tego segmentu oczekuje od auta indywidualnego, spersonalizowanego stylu. Właśnie takim klientom naprzeciw wyszedł Rover proponując im auto klasy "urban on-roader" - uniwersalne, mające własny styl i z założenia mające dawać kierowcy maksymalną dawkę przyjemności z jazdy. Auto poręczne w miejskich korkach, łatwe w parkowaniu i odporne na trudy eksploatacji przez ludzi aktywnych i młode rodziny. Streetwise przypomina auto klasy SUV - ze swym dużym prześwitem, surowością - lecz bez skomplikowanego i kosztownego napędu na cztery koła. Dzięki temu auto oferuje dobre osiągi połączone ze zdolnością poruszania się zarówno na autostradach jak i polnych drogach.

 

Sylwetka Streetwise'a

Auto zwraca uwagę przednim zderzakiem i grillem wykonanym z twardego, ciemnego plastiku. Z tego samego - odpornego na drobne uszkodzenia materiału - wykonano nadkola, progi, szerokie listwy boczne, tylny zderzak oraz tylny spojler. Przednie i tylne zderzaki kontrastują z wykończoną w kolorze nadwozia dolną częścią auta. Relingi dachowe są montowane w standardzie we wszystkich wersjach auta.

W podstawowej wersji auto wyposażone jest w 15-calowe stalowe felgi, we wszystkich pozostałych zastosowano 16-calowe felgi ze stopów lekkich.

Klienci będą mieli do wyboru 12 różnych kolorów nadwozia w tym Trophy Yellow oraz Trophy Blue.

We wnętrzu Streetwise ma standardowo montowane cztery sportowe fotele. Pomiędzy siedzeniami tylnymi znajduje się konsola w podręcznym schowkiem. Tylne siedzenia można składać w proporcji 60/40.

Dla tych, którzy potrzebują auta 5-miejscowego w opcji dostępna będzie standardowa kanapa.

Wykończenie siedzeń "Monaco" będzie dostępne w dwóch niższych z trzech dostępnych wersji wyposażenia i wykończenia auta, natomiast w najlepszej wersji (i opcjonalnie w pozostałych) dostępne będzie wykończenie "Sebring" ze skórzaną tapicerką siedzeń i czerwonymi lub niebieskimi akcentami. Wszystkie modele będą posiadały aluminiowe wstawki na konsoli centralnej, która zostały przeprojektowana w stosunku do modelu 25.

Inne zmiany wnętrza w stosunku do 25-tki to zmodyfikowana konsola między siedzeniami przednimi z nową dźwignią zmiany biegów oraz przełączniki elektrycznych szyb, podświetlane na niebiesko zegary oraz okrągła popielniczka, po wyjęciu której otrzymujemy miejsce na kubek z napojem.

 

Pełna galeria Streetwise